Lista aktualności Lista aktualności

Las i łowiectwo w sztuce- szlachetne piękno sztuki z gabinetów myśliwskich i z kniei

W dniu 20 stycznia br. w Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego odbył się wernisaż organizowanej przez nasze nadleśnictwo wystawy „Las i łowiectwo w sztuce- szlachetne piękno sztuki z gabinetów myśliwskich i z kniei” Wystawa zgromadziła ponad 300 eksponatów związanych z kulturą i sztuką leśną i łowiecką. Między nimi znalazły się tam: obrazy, rzeźby i płaskorzeźby, grafika artystyczna, metaloplastyka, witraże, a także fotografia przyrodnicza. Wystawa nawiązuje także do tradycji religijnych i patriotycznych w kulturze leśnej i łowieckiej. Wśród osób wystawiających swoje prace nie mogło zabraknąć prac Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie Andrzeja Szelążka, który zaprezentował wykonane przez siebie płaskorzeźby o tematyce leśnej łowieckiej.

Wernisaż zgromadził wiele znakomitych osób wrażliwych na piękno otaczającej nas przyrody. Wśród przybyłych gości był wojewoda Władysław Dajczak, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie Andrzej Szelążek, wicestarosta powiatu międzyrzeckiego Zofia Plewa, starosta powiatu nowotomyskiego Andrzej Wilkoński oraz dyrektor Ośrodka Kultury Leśnej
w Gołuchowie Ewa Jedlikowska.

Wernisaż uświetnił swoim występem zespół muzyki myśliwskiej „Babrzysko”

Po obejrzeniu wystawy zaproszeni goście w zimowym plenerze w otoczeniu murów zamku mogli skosztować poczęstunku przygotowanego z produktów promujących projekt Lasów Państwowych „Dobre z lasu”.

Wystawa cieszyła się dużym uznaniem zaproszonych na wernisaż gości.

21 stycznia br. odbędzie się  wernisaż otwierający wystawę dla szerszej publiczności. Będzie można ją obejrzeć w muzeum międzyrzeckim do połowy kwietnia br.